• İnternet sitesinden rezervasyon yapmak neden daha avantajlı? İnternet sitesinden araç kiralamak güvenli midir? Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

  İnternet sitesinden rezervasyon yapmak neden daha avantajlı? İnternet sitesinden araç kiralamak güvenli midir? Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

  Trabzon Auto internet sayfalarından sadece 3 adımda hızlı ve güvenli araç kiralayabilirsiniz.. İnternet sitemizden yapmış olduğunuz araç kiralama işlemi, kesin satış niteliği taşıdığından rezervasyonunuzu tamamlamak için kira bedeli karşılığı tutar kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, işlemlerinizi 05353055851 no’lu rezervasyon merkezimize yapabilirsiniz. Kiralama işleminizi, aracı teslim alacağınız zamandan en az 6 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Kiralamaya 6 saatten daha az kalan sürelerde işlemin iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın size teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde (15 Haziran-15 Eylül arası ve bayramlar) ücretsiz rezervasyon iptali kiralamaya 24 saat kala sona erecek ve 1 günlük kiralama ücreti iade edilmeyecektir. Kiralama esnasında kira kontratını imzalamanız gerekmektedir. Bunun dışında, ofis yetkililerimiz sizden aracın grubuna göre bir provizyon bedeli talep edeceklerdir.

 • Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır?

  Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır?

  Trabzon Auto’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 21 yaş ve 1 yıllık geçerli sürücü belgesi Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi Üst grup araçlarda en az 28 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

 • Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

  Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

  Araç kiralayabilmek için kendi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmalısınız. Sürücü ve ek sürücüler haricinde kontratta yer almayan bir isme ait kredi kartını kesinlikle kabul edemediğimizi bildirmek isteriz. Kiralamanızın toplam tutarı kontrat başlangıcında kredi kartından tahsil edilecektir. Kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarına göre değişen bir blokaj (provizyon) alınacaktır. Bu blokaj, yakıt farkları ve/veya oluşabilecek diğer ekstra masraflar için alınmaktadır; kiralanan aracın sorunsuz bir şekilde ofise iade edilmesinin ardından 2 gün ila 1 hafta arasında çözülecektir.

 • Kiralama süresi ne kadardır? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir?

  Kiralama süresi ne kadardır? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir?

  Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Daha kısa süreli araç kiralamak isterseniz 1 günlük fiyat uygulamak durumundayız. 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için kira bedelinin 1/3’ü 3 saatti aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücreti tahsil edilecektir. Aylık kiralamalarda bir ay 30 gündür. Uzun süreli kiralama ihtiyaçlarınız için 05353055851 no’lu telefonumuzdan yardım alabilirsiniz .

 • Kira kontratında değişiklik talebimi nasıl gerçekleştireceğim?

  Kira kontratında değişiklik talebimi nasıl gerçekleştireceğim?

  Değişiklik talepleriniz Trabzon Auto’nun elindeki imkanlar ile sınırlı ve ancak Trabzon Auto’nun açık onayı ile mümkündür. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını ve mevcut fiyatınızı değiştirebilir. – Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken iade) – Dönüş istasyonunun değişikliği – Araç grubu değişikliği – Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi – Saat Farkı Kiralama süresini uzatma talebiniz, ilk uzatmada telefon ile alınır ve üceti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise; ofislerimizden birine şahsen gelerek uzatma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 • Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir? Sürpriz bir bedel ile karşılaşır mıyım?

  Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir? Sürpriz bir bedel ile karşılaşır mıyım?

  Web sitemizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir. Trabzon Auto’nun fiyat politikası, kullanıcılarımızın gördükleri fiyat dışında sürpriz bedeller ile karşılaşmaması esasına dayanır. Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz: – Kaza Sigortası (CDW) – Bireysel Kaza Sigortası (BKS) trafik sigortası limitleri ile sınırlı – Hırsızlık Sigortası – Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası imm limitleri ile sınırlı – Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar zabıt ibrazı halinde geçerlidir – Havalimanı vergileri – Yol yardımı – Sınırsız kilometre kullanım – KDV

 • Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi?

  Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi?

  Aracı, kiralayan kişinin dışında bir kişinin de kullanabilmesi için geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye tanımlanması ve günlük ek sürücü ücretinin ödenmiş olması gerekir. Bu kurala uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz olacak; kiracı ve aracı kullanan kişiler tüm ceza ve hasarlardan sorumlu olacaklardır.

 • Yakıt uygulaması nasıldır?

  Yakıt uygulaması nasıldır?

  Araçlarımız size dolu depo olarak teslim edilir. Aracı iade etmeden önce ofisimize en yakın benzin istasyonunda depoyu doldurmanızı rica ederiz. Aracınızı eksik yakıt veya boş depo ile teslim etmeniz durumunda eksik miktar kadar yakıt farkını hizmet ücreti ile birlikte tahsil etmek durumundayız.

 • Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında prosedür ne şekildedir?

  Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında prosedür ne şekildedir?

  ​Araçlarımızın tamamında otoyol geçişlerinde sorun yaşamamanız için HGS/OGS mevcuttur. Ücretlendirmesi, kira sürenizin sonunda ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak geçiş kontrolleri sonucunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Yürürlükte olan tüm trafik kural ve kanunlarına uyma zorunluluğunuz vardır. Aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezaları da dahil olmak üzere her türlü ceza kullanıcıya ait olup, hangi nedenle olursa olsun aracın resmi ulusal veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman kiralama süresi içerisinde kabul edilir. Kiralama süresinden sonra Trabzon Auto’ya bildirimde bulunulan trafik cezaları kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

 • Kiraladığım araçlar yurtdışına çıkabilir miyim?

  Kiraladığım araçlar yurtdışına çıkabilir miyim?

  Kiraladığınız araçla maalesef yurtdışına çıkış yapamazsınız.

 • Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım? Farklı bir ofise bırakabilir miyim?

  Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım? Farklı bir ofise bırakabilir miyim?

  Trabzon Auto ofislerinin bulunduğu şehirlerde, ilçe belediye sınırları dahilinde olması koşulu ile araçların müşterilerimize teslimi ve iade alınması ücretsizdir. ​Trabzon Auto ofisinin bulunmadığı bir şehir veya yöreye araç teslimatı istenirse imkanlar dahilinde ve ücret karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Araç kiraladığınız ofisten farklı bir şehirdeki ​Trabzon Auto ofisine iade etmek isterseniz tek yön ücreti uygulanır. Tek yön ve teslimat ücretleri hakkında detaylı bilgiyi 05353055851 no’lu rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

 • Sigorta teminatları neleri kapsar? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır?

  Sigorta teminatları neleri kapsar? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır?

  Kiralık araçlarımıza zorunlu tüm sigortaların yanı sıra, çarpma, çarpışma ve hırsızlık teminatlarını kapsayan kasko sigortası da yaptırmaktayız. Olası bir sigorta bedelinin tazmin edilebilmesi için, aracın olay yerinden uzaklaştırılmadan anlaşmalı kaza tutanağı veya hasar tespit tutanağının tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında oluşan hasarlar, aracın sözleşmede belirlenen kişiler dışında bir kişi tarafından kazaya karışması, evrakları tamamlanmamış hasarlar, aracın yol koşullarına uygun olmayan sürüşünden kaynaklanan hasarlar (örn. aracın altının vurulmasından kaynaklı ) münhasıran sözleşmede tanımlı kullanıcıya aittir. Beyan ile hasar tazmini mümkün değildir. Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza ait olduğunu önemle belirtmek isteriz.